مدیریت منابع انسانیمعرفی کتاب های ورق زده

اثبات ارزش مهارت های نرم ، کارشناسان اندازه گیری و ارزیابی موسسه (R.O.I)

کتاب حاضر، راهنمای گام به گام برای نشان دادن ارزش برنامه های مهارت نرم است. هنگامی که سازمان ها برای پاسخگویی به چالش های نوآور در تکنولوژی، جهانی سازی، تغییر نیازها و دیدگاه های مشتری ، تغییرات جمعیتی و تنظیمات کاری جدید دچار افزایش بحران می شوند، تسلط آنها بر مهارت های نرم، یعنی تفاوت تعریف بین شکوفایی و صرفاً زنده ماندن دچار مشکل می شود. با این وجود تعداد کمی از مدیران در مصرف منابع، برای توسعه این مهارت های حیاتی از آن حمایت می کنند. حال چرا چنین تفکری وجود دارد و چه کاری می توان برای تغییر این تفکر انجام داد؟

 برای سال ها، مدیران، مدیران را متقاعد کردند که مهارت نرم قابل اندازه گیری نیست و ارزش این برنامه ها را باید کم نمود. در مقابل مدیران دیگر هستند که این استدلال را نمی پذیرند، بلکه همان تأثیر مالی و پاسخگویی را از سایر عملکردهای سازمان از این عملکردها می خواهند.

در اثبات ارزش مهارت های نرم ، کارشناسان اندازه گیری و ارزیابی  موسسه (R.O.I) پتی فیلیپس، جک فیلیپس و ربکا ری ادعا می کنند که می توان برای اثبات تأثیر مهارت نرم تلاش کرد. آنها همچنین ادعا می کنند که یک روش اثبات شده برای کمک به پزشکان در بیان این تأثیرات وجود دارد تا قلب و ذهن ذینفعان به سمت اطمینان از حمایت از تلاش های آینده معطوف شود.

این کتاب نشان می دهد که چگونه از روش ROI برای نشان دادن تأثیر و بازگشت سرمایه برنامه های مهارت های نرم استفاده می شود. نویسندگان خوانندگان را از طریق فرایندی که به راحتی قابل استفاده است راهنمایی می کنند که شامل موارد زیر است: همسویی برنامه های خود با استراتژی سازمانی، توجیه یا افزایش بودجه و ایجاد مشارکت های تجاری مولد، کمک های شغلی، نمونه برنامه ها و مطالعات موردی دقیق.

TitleProving the Value of Soft Skills: Measuring Impact and Calculating ROI
AuthorsJack PhillipsPatti PhillipsRebecca Ray
ContributorsPatti Phillips, Rebecca Ray
Editionillustrated
PublisherAmerican Society for Training & Development, 2020
ISBN۱۹۵۰۴۹۶۶۳۵, ۹۷۸۱۹۵۰۴۹۶۶۳۱
Length۳۲۸ pages
SubjectsBusiness & Economics  ›  Human Resources & Personnel Management

Business & Economics / Human Resources & Personnel Management
Business & Economics / Organizational Development
Business & Economics / Training

منبع : ideaco

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا