معرفی کتاب های ورق زده

استراتژی رسیدن به استراتژی

تصور می‌کنید استراتژی موفقی دارید، اما آیا واقعاً اینگونه است؟ معمولاً ایده‌ها و برنامه‌های زیادی برای رسیدن به استراتژی در ذهن یا روی کاغذ دارید، اما بسیاری از این ایده‌ها و اقدامات با هم در تضادند. برای دستیابی به استراتژی مناسب باید بزرگ باشید یا سریع؟ باید اقیانوس آبی خلق کنید یا انطباقی عمل کنید؟ باید به دنبال بازی برد باشید یا دستیابی به مزیت رقابتی پایدار را از ذهنتان پاک کنید؟ در محیط کسب‌وکاری که هرروز با سرعت بیشتری تغییر می‌کند و پیچیده‌تر و نامطمئن‌تر می‌شود، هیچگاه انتخاب رویکرد مناسب به استراتژی تا این اندازه مهم یا دشوار نبوده است. ریوز، هانِس و سینها از گروه مشاورۀ بوستون در این کتاب روش آزمایش‌شده‌ای برای تصمیم‌گیری دربارۀ رویکرد بهینه به استراتژی پیشنهاد می‌دهند.

استراتژی شیوه ای برای دستیابی به هدف یا نتایج مطلوب کسب و کار است. هنگامی که درباره استراتژی فکر می کنیم، ناخود آگاه به برنامه ریزی از طریق بررسی وضعیت، تعیین هدف و مشخص ساختن مسیری گام به گام برای دستیابی به آن می اندیشیم. برنامه ریزی برای مدت زمان طولانی، هم در کلاسهای درس و هم در اتاق هیت مدیره سازمان ها، رویکرد غالب در استراتژی کسب و کار بوده است. کتاب استراتژی رسیدن به استراتژی به چه منظور باید مطالعه شود؟

استراتژی های اثربخش کسب و کار هرگز به رویکرد بالا محدود نبوده اند. ممکن است برنامه هایی که شرکت های نفتی آنها را برای چندین دهه طرح ریزی می کنند، برای مدیران ارشد شرکت های نرم افزاری که هر روز با رقبا و محصولات جدیدی رو به رو هستند، نامناسب باشد و آنها رویکرد منعطف تر و فرصت طلبانه تری نسبت به استراتژی در پیش بگیرند.

این برنامه های بلندمدت برای کار آفرینانی که محصولات نو و مدلهای کسب و کار جدید را خلق کرده و به بازار می آورند هم طبیعی نیست. برای رسیدن به استراتژی از چه مجموعه راه های گسترده تری می توان استفاده کرد؟ و کدام رویکرد برای چه وضعیتی از بیشترین میزان اثربخشی برخوردار است؟ این پرسش کلیدی کتاب  استراتژی رسیدن به استراتژی است و نشان خواهیم داد که دستیابی به پاسخ صحیح می تواند ارزش چشمگیر و آشکاری را به همراه داشته باشد.

فهرست کتاب استراتژی رسیدن به استراتژی :

 • فصل اول : استراتژی تان به استراتژی نیاز دارد
 • فصل دوم : رویکرد کلاسیک: بزرگ باش
 • فصل سوم : رویکرد انطباقی: سریع باش
 • فصل چهارم : رویکرد آرمان گرایانه : پیشگام باش
 • فصل پنجم : رویکرد شکل دهی: سازمان دهنده باش
 • فصل ششم : رویکرد نوسازی: دوام بیاور
 • فصل هفتم : دو سوتوانی : چند حالتی باش
 • فصل هشتم : درسهایی برای رهبران : جان دهنده باش
 • گفتار پایانی:  در پالت استراتژی متخصص شوید
 • ضمیمه الف خود ارزیابی : رویکردتان به استراتژی چیست؟
 • ضمیمه ب : منابعی برای مطالعه بیشتر
 • درباره نویسندگان کتاب استراتژی رسیدن به استراتژی

متن پشت جلد کتاب استراتژی رسیدن به استراتژی :

تصور می کنید استراتژی موفقی دارید، اما آیا واقعا اینگونه است؟ معمولاً ایده‌ها و برنامه‌های زیادی برای رسیدن به استراتژی در ذهن یا روی کاغذ دارید، اما بسیاری از این ایده ها و اقدامات با هم در تضادند. برای دستیابی به استراتژی مناسب باید بزرگ باشید یا سریع؟ باید اقیانوس آبی خلق کنید یا انطباقی عمل کنید؟ باید به دنبال بازی برد باشید یا دستیابی به مزیت رقابتی پایدار را از ذهنتان پاک کنید؟ در محیط کسب و کاری که هر روز با سرعت بیشتری تغییر می کند و پیچیده تر و نامطمئن تر می شود، هیچ گاه انتخاب رویکرد مناسب به استراتژی تا این اندازه مهم یا دشوار نبوده است. ریوز، هانِس و سینها از گروه مشاوره بوستون در این کتاب روش آزمایش شده ای برای تصمیم گیری درباره ی رویکرد بهینه به استراتژی پیشنهاد می دهند.

کتاب استراتژی رسیدن به استراتژی ، ترجمه فارسی عنوان اصلی Your strategy needs a strategy how to choose and execute the right approach می باشد که توسط سید حسین جلالی ترجمه و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا