معرفی کتاب های ورق زده

کتاب دی ان ای یک فرد نوآور

در ویدئوی زیر عیسی پریزادی به معرفی کتابی که ترجمه کرده می پردازد. نتیجه یک تحقیق ۸ساله دانشگاه هاروارد بر روی نوآوری و خلاقیت .

خلاصه کتاب دی ان ای یک فرد نوآور

تسلط بر پنج مهارت نوآوران برتر را می توانید در کتاب دی ان ای یک فرد نوآور نوشته جف دایر و هال گرگرسن بخوانید و از افرادپنج مهارت اصلی نوآوری بهره مند شوید.

توصیه‌ای برای مطالعه کتاب دی ان ای یک فرد نوآور

جف دایر، هال گرگرسون و کلایتون ام. کریستینسون از اساتید نوآوری، نوآوران امروز را موردبررسی قرار داده و یافته‌های خود را در یک کتاب جمع‌آوری کرده‌اند. آن‌ها هیچ‌گاه بیان نمی‌کنند که نوآوری همیشه موفق می‌شود، ولی روش‌های بررسی‌شده در تحقیقات آن‌ها، یافته‌های تجاری‌شان را تائید می‌کند.

پیام کتاب «دی ان ای نو‌آور» برای مخاطبانش این است: «توانایی خلق ایده‌های نوآورانه تنها تابع عملکرد ذهن نیست و به رفتار ما هم بستگی دارد. پس اگر رفتارهای‌مان را تغییر دهیم، می‌توانیم نوآور باشیم.»

جف دایر، هال گرگسن و کلیتون کریستنس در این اثر نشان داده‌اند که کارآفرینان و مدیران نوآور برای کشف ایده‌های مرزشکن به شیوه یکسانی عمل می‌کنند و بر ایجاد و تقویت پنج مهارت اکتشافی (پرسشگری، مشاهده‌گری، شببکه‌سازی، آزمایش‌گری و تفکر پیوند) در خود و شرکتشان تاکید دارند. این کتاب توسط عیسی پریزادی، سیدمحمد‌حسین شجاعی، مصطفی محسنی و جلیل غریبی به فارسی ترجمه و منتشر شده است. مدیران، کارآفرینان و ایده‌پردازان مخاطبان اصلی این کتاب هستند و می‌توانند ریشه به وجود آمدن مدل‌های کسب‌وکار مرزشکن را دریابند.

«دی ان ای نو‌آور» بر خلاقیت فردی در بستر کسب‌وکار تمرکز دارد و نمونه‌های بزرگی از نوآوران کسب‌وکار چون «جف بزوس»، «پیر امیدیار»، « مایکل لازاریدیس»، «مایکل دل»، «مارک بنیوف»، «نیکلاسسنسترم»، «اسکات کوک»، «پیتر تیل»، «دیوید نیلمن» و … را در این زمینه مورد مطالعه قرار داده است.

دی‌ان‌ای نوآور نویسندگان در بخش‌های «نوآوری مرز شکن با شما آغاز می‌شود» و «دی ان ای تیم‌ها و سازمان‌های مرزشکن» کوشیده‌اند نشان دهند که چگونه این نام‌های بزرگ به ایده‌های بزرگ دست یافته‌اند. آن‌ها مخاطبان را با فرایند دست یافتن به این ایده‌ها آشنا می‌کنند.

در صفحه ۱۰۵ کتاب «دی ان ای نو‌آور» می‌خوانیم: «شاید آشکارترین راه برای به دست آوردن ایده‌های کسب‌وکار راه تماشای افراد در هنگام استفاده از محصولات برای انجام کارها و سپس بررسی بینش‌هایی است که در مورد کاری که باید انجام شود، به دست می‌آید. برای مثال، گری کروکر، موسس شرکت تجهیزات پزشکی ریسرچ مدیکال با مشاهده‌ جراح قلبی که در آن زمان یک شیوه نو محسوب می‌شد، به ایده‌ای درباره ابزارهای لوله‌گذاری رسید و به جراحان قلب در اجرای عمل بای‌پس کمک کرد. او به ابزارهای اندازه‌گیری مورد استفاده در جراحی برای اندازه‌گرفتن فشار خون توجه کرد. او همچنین مشاهده کرد که هیچ ابزاری برای کنترل جریان خون وجود ندارد. کروکر می‌گوید «در هنگام جراحی، زمانی که ریه و قلب کار نمی‌کردند، هیچ لوله بزرگی برای خارج کردن تمام خون از بدن و انتقال آن به دستگاه‌ تزریق اکسیژن وجود نداشت… بنابراین من فکر کردم می‌توانم محصولی برای این کار بسازم»

پاندنو مطالعه کتاب این نویسندگان با تجربه را به کسانی که می‌خواهند نوآوری بیشتری داشته باشند و همچنین به رهبران کسب‌وکارها که به دنبال احیای شرکت‌ها هستند و نیز به آموزش‌دهندگانی که می‌خواهند به یادگیرندگان تفکر خلاق را بیاموزند، توصیه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا