دیجیتال مارکتینگمفاهیم بازاریابی

مدل ۵Ss برای تعیین اهداف

۵S’s مخفف ۵ کلمه زیر است و توسط PR Smith ابداع شده است. این مدل در منابع مختلف هم استفاده می شده ولی در کتاب ایشان به طور مدون مطرح و به چاپ رسیده است. با کمک ۵Ss اهدافی انتخاب کنید که دامنه همه فعالیت های مهم دیجیتال مارکتینگ را در برگیرد.

Sell: افزایش فروش، با مهم ترین تراکنش های خود که ختم به درآمد و سود می شوند شروع کنید. حتی اگر فروش آنلاین ندارید، سرنخ هایی که طی بازاریابی آنلاین شما تبدیل به مشتری می شوند را دریابید. می توانید از ارسال رایگان محصول یا تخفیف های ویژه کمک بگیرید.
راهنمایی! برای تنظیم تارگت های کمّی از مدلهای تبدیل یا قیف فروش استفاده کنید.
Speak: صحبت کنید. با مخاطبان و مشتریان خود از طریق کانال های مختلف دیجیتالی ارتباط برقرار کنید. یک وبلاگ قوی می تواند این کار را بکند.
Serve: ارزش افزوده خلق کنید، با تقویت بخش های خدمات مشتریان روی سایت و شبکه های اجتماعی تان برای مشتری ارزش ایجاد کنید. شما نیاز به اهدافی دارید که با آنها رضایت مشتریان را بسنجید.
Save: در هزینه ها صرفه جویی کنید، باید با استفاده از ابزارهای دیجیتال نشان دهید که چقدر در هزینه های آفلاین صرفه جویی کرده اید. این در کسب و کارهای خدماتی و فروشندگان چندکاناله محسوس تر است. مثلا تعداد کاتالوگهای محصول که دانلود شده اند.
Sizzle: سروصدای برند خود را در فضای آنلاین بلند کنید!
با این کار در دیجیتال مارکتینگ خود غوغا کنید و به اهداف فروش و صحبت با مخاطبین خود کمک کنید. اما اهداف در این بخش به راحتی قابل انتخاب و دنبال کردن نیستند چون بیشتر از جنس روابط عمومی و حسی هستند.
Sizzle در واقع برندسازی آنلاین شماست. اگر تجربه آنلاین خوبی از حضور آنلاینتان به مخاطبین و بازدیدکنندگان بدهید آنها به طور مداوم از خدمات شما استفاده خواهند کرد.

webbranding.org

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا