دیجیتال مارکتینگمفاهیم بازاریابی

نحوه نوشتن یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد (USP)

ALYSSA GREGORY  در آپدیتی که بر نوشته خودش درباره پیشنهاد منحصر به فرد فروش  (USP) یا یک موقعیت فروش منحصر به فرد داره , اونو بیانیه ای میدونه  که مختصرا طرح کلی که بر اساس آن کسب و کار، محصول یا خدمت شما از دیگر رقبای شما متمایز میشه رو  نشان میده.  به این ترتیب نشان میده که چه چیزی کسب و کار شما رو به انتخابی بهتر تبدیل می کنه و اینکه چرا مشتریان هدف شما , باید شما رو به رقباتون ترجیح بدن؟

پیشنهاد منحصر به فرد فروش در کسب و کارتون میتونه ابزاری موثر و اثربخش باشه که به شما کمک می‌کنه تا بر اهداف بازاریابی خود متمرکز شوید و بررسی و تأیید کنید که آیا انواع سرمایه گذاری موفق شما در حوزه بازاریابی موجب متمایز شدن از سایر رقبا و بازار رقابت می شه یا نه. پیشنهاد منحصر به فرد فروش شما می تونه بخش مهمی از برندینگ شما باشه که موجب میشه مشتریان شما برندتون رو بیاد داشته باشند.

این تمرین ۴ مرحله ای به شما کمک می کنه تا یک پیشنهاد منحصر به فرد فروش برای شرکت ، محصول  جدید و یا خدمت خود بنویسید.

 به سراغ اصول اولیه برید

اولین قدم در نوشتن یک پیشنهاد منحصر به فرد فروش می طلبه که به گذشته نگاه کنید و به مرور برخی از اصول اولیه و پایه مطرح شده در بیانیه ماموریت، طرح تجاریو آنالیز بازار و بطور کلی اهداف کلی تجاری بپردازید.

این کار رو با پاسخ دادن به چند پرسش مقدماتی آغاز کنید؛ یعنی کسب و کارتون قرار است چه چیزی رو بفروشه؟ اون محصول رو به چه کسی می فروشید؟ و اینکه هدفتون از فروشش چیه ؟

به عنوان مثال، کسب و کارهایی که به تولید و عرضه کارتن برای حمل و نقل مشغول هستند ممکنه این سوالات را گردآوری و پاسخ دهند:

  1. چه محصولات یا خدماتی را می فروشید؟
    کالاهای  ویژه جابجایی و انتقال وسایل
  2. مخاطب هدف شما کیست؟
    مالکین خانه های منطقه که در حال اسباب کشی هستند و وقت کافی به منظور جستجو و یافتن جعبه های دست دوم  مناسب برای بسته بندی لوازم خود ندارند.
  3. کسب و کار شما چه کاری را به نحو احسن انجام می دهد؟
    ما خدمات مسئولانه و سریع در کنار ساده سازی رویه های خرید  را به مشتریان فراهم میکنیم.
  4. مهمترین هدف کسب و کار شما با محوریت مشتری چیست؟

کمک به مشتریانمان در تامین تجهیزات حمل و نقل بصورت سریع ، به راحتی و مقرون به صرفه .

یک مشکل را حل کنید

گام بعدی این است که مشکل مخاطب هدف خود را تشخیص دهید و توضیح بدید که چگونه محصول یا سرویس شما این مشکل را حل می کنه.شرکتی که در مرحله قبل کارتن می فروشه ممکنه مشکل بالقوه مشتری را عدم امکان  قرار دادن راحت وسایل در ظروف مناسب در هنگام بسته بندی  و آماده سازی برای انتقال , شناسایی کنه .

تمایز ها را شناسایی کنید

این قدم بر تشخیص این موضوع تمرکز داره که چه نکته ای در رابطه با راه حل ارائه شده توسط شما متمایز از راه حل های مشابه دیگر رقبا ست، یا بهتر از آنهاست؟ ارزشی که شما در اینجا شناسایی می کنید یکی از دلایل اولیه ای است که بر اساس آن مشتریان شما اقدام به انتخاب شما در برابر رقباتون می کنند.

 تفاوت های بالقوه شرکت مثال ما اینه که آنها جعبه های مقاوم تر، جعبه های ارزان قیمت، راه حل های بسته بندی کامل، تحویل روزانه یا خدمات استثنایی سمت مشتری را ارائه می دهند.

قولی بدهید

به یاد داشته باشید که USP شما عمدتا ضمانتی رو نشان میده که شما به مشتریان خود میدید. به یاد داشته باشید که USP  لزوما شامل یک قول و ضمانت است که آن را نسبت به مشتریان خود وعده می دهید. این مرحله مهمترین عناصر مراحل قبلی را به یک بیانیه مختصر که ارزش شرکت شما را در بر دارد ارائه می دهد.

در شرکت فرضی تولید کارتن , بطور مثال ممکن است پیشنهاد منحصر به فرد فروشی تولید کنند که بیان می کند “کارتن های محکم در عرض ۲۴ ساعت ” مخاطبین این پیام مشتریان سردرگم بسیاری هستند که در حال آماده شدن برای جابجایی هستند و کارتن های محکمی نیاز دارند که به سادگی خراب نشوند.

زمانی که به یک پیشنهاد منحصر به فرد فروش دست یافتید، همیشه موضوعی است که روی ان تمرکز کنید، با دیگران در رابطه با آن مشورت کنید یا حتی یک گروه ویژه برای اندازه گیری میزان تاثیر گذاری آن تشکیل دهید.


امیر حسین اکبری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا