بهینه سازی موتور جستجو

بهروش (best practice) سئو برای سایت های خبری

Google یک راهنمای مختصر سئو پر از بهترین شیوه ها برای وب سایت هایی که پوشش خبری را ارائه می دهند منتشر کرد.

به طور خاص ، این راهنما روی ابزارهایی تمرکز دارد که ناشران خبر می توانند از آنها برای افزایش تعامل و دسترسی به مخاطبان و ایجاد اطلاعات افزوده برای خوانندگان استفاده کنند.

در این مقاله , گذرگاه سئو برخی از نکات برجسته از راهنما را انتخاب و ارائه خواهد کرد . با ما همراه باشید .

داده های دارای ساختار مقاله ای

Google اکیداً افزودن داده های ساختار یافته به سبک مقاله به صفحات AMP را توصیه می کند ، زیرا باعث می شود این صفحات واجد شرایط بهتر ظاهر شدن در نتایج جستجو باشند.

ویژگی های برجسته مورد اشاره ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • قرار دادن عناوین در قسمت بنر های گرافیکی چرخشی : top stories قالب هایی هستند شامل عناوین مقالات ، ارسالی های لحظه ای و زنده به وبلاگ و ویدئوها . برای کمک به Google در درک بهتر صفحه شما پیشنهاد میکنیم ، داده های ساختاری را به یک یا چند نوع از schema های زیر را به صفحه خود اضافه کنید (بسته به نوع محتوای شما):
نمونه ای از ایجاد قالب top stories
  • قرار گرفتن در باکس چرخشی میزبان : host carousel ها قالبی برای نمایش چندین rich result از یکنوع (مشابه) در سایت شماهستند .( نتایجی که به صورت rich result هستند، در واقع نتایجی هستند که حاوی اطلاعاتی مانند تعداد رای بازدیدکنندگان، مقدار کالری غذا، تاریخ شروع رویداد، فیلم ها، کتاب ها، شبکه های اجتماعی، اطلاعات شرکت و موارد مشابه دیگری هستند و گوگل این اطلاعات را معمولا از طریق structured data کسب می کند. ). برای کمک به Google در درک بهتر صفحه هاتتان ، داده های ساختاری را به یک یا چند نوع از schema های عنوان شده در بالا را(بسته به نوع محتوای خود) به صفحه اضافه کنید.
نمونه ای از قالب هاست چرخشی
نمونه ای از قالب rich result
  • مقاله به عنوان یک داستان تصویری ارائه می شود : یک قالب داستان سرایی تصویری در نتایج جستجوی Google که کاربر را در یک تجربه تمام صفحه از طریق اینترنت غوطه ور می کند. برای ایجاد یک داستان AMP ، مؤلفه amp-story را اضافه کنید ،مقاله بهترین روشهای پروژه AMP برای داستانهای AMP گوگل را مطالعه کنید و داده های ساختاری را برای یک یا چند نوع schema پیشنهاد شده توسط گوگل (بسته به نوع محتوای خود) اضافه کنید.
نمونه ای از نمایش داستان سرایی تصویری

Google به سردبیران فنی وب سایت های خبری یادآوری می کند که نشانه گذاری مقاله AMP را می توان با استفاده از ابزار Rich Results Test تست و ارزیابی کرد.

“نشانی اینترنتی صفحه یا یک قطعه کد را وارد کنید ، و Rich Results Test , مقالات AMP موجود در صفحه (و سایر انواع نتیجه غنی شده ) و هرگونه خطا یا پیشنهادی را برای مقالات AMP به شما نشان می دهد. همچنین می توانید تاریخچه تست را ذخیره کرده و نتایج تست را به اشتراک بگذارید. “

سرانجام ، با توجه به داده های ساختار یافته مقاله ، Google توصیه می کند که تاریخ انتشار را فراهم کند تا جستجو کنندگان بتوانند دقت زمانی این پوشش خبری را ارزیابی کنند.

پخش زنده را نشاندار کنید

سایتهایی که ویدیوی پخش مستقیم را در طول یک رویداد ارائه می دهند ، با علامت گذاری ویدیو با داده های ساخت یافته BroadcastEvent ، برای نشانگر “LIVE” در نتایج جستجو واجد شرایط هستند.

Google همچنین استفاده از API Indexing را برای خزیدن و فهرست بندی بهینه , توصیه می کند:

“ما به شدت توصیه می کنیم از API Indexing استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که محتوای ویدیوی شما به موقع خزیده و نمایه می شود. API Indexing به هر صاحب سایت اجازه می دهد تا هنگام اضافه یا حذف انواع خاصی از صفحات ، مستقیماً به Google اطلاع دهد. این به Google امکان می دهد صفحات را برای یک خزیدن تازه برنامه ریزی کند ، که می تواند با به روزرسانی محتوای شما منجر به ترافیک کاربر بیشتر شود. “

Google AMP Cache را به روز کنید

سایت ها می توانند با ارسال درخواست به روزرسانی ، یک بروزرسانی اجباری را در حافظه نهان AMP Google تنظیم کنند. اگر محتوای صفحات در پاسخ به یک رویداد خبری زنده مکررا در حال تغییر هستند ، این اقدام بسیار مفید است.

برای صفحات AMP از کامپوننت های مربوط به اخبار استفاده کنید

Google استفاده از کامپوننت های AMP مربوط به اخبار زیر را توصیه می کند:

<amp-live-list>: محتوای زنده را به مقاله خود اضافه کنید و آن را بر اساس یک سند منبع به روز کنید.
<amp-script>: جاوا اسکریپت خود را در داخل صفحات AMP اجرا کنید. این انعطاف پذیری به معنای آن است که هر چیزی را که در صفحه شخصی یا غیر AMP صفحات موبایل خود منتشر می کنید ، می توانید به AMP منتقل کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا