از جهان فناوری

آموزش راه اندازی کسب و کار حوزه فناوری دانش بنیان در دانشگاه آزاد

سرپرست اداره کل سیاست گذاری و نظارت راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یکی از برنامه های این اداره کل، آموزش راه اندازی کسب و کار در حوزه فناوری دانش بنیان است تا منجر به ثروت آفرینی شود.به گزارش ایسنا، مهندس وحید ضرغامی با تاکید بر لزوم تحول دانشگاه به سمت دانشگاهی که رسالت اجتماعی داشته و نیازهای جامعه را با نگاه علمی حل کند، اظهار کرد: این موضوع یک نیاز اصلی است و باید در دانشگاه با تلاش بی وقفه برای رسیدن به این هدف فعالیت کرد.

وی با بیان اینکه حوزه فناوری و نوآوری یک گام تحولی است که دانشگاه آزاد اسلامی به آن رسیده است، گفت: این حوزه نیازمند سیاست گذاری، تنظیم برنامه ها و راهنمایی های درستی است که به پیشبرد اهداف کمک کرده و موانع فعالیت های دانش بنیان و کارآفرینی ها را برمی دارد.

وی با بیان اینکه در اداره کل سیاست گذاری و نظارت راهبردی به دنبال ایجاد زیرساخت های لازم هستیم، اظهار کرد: در حال حاضر جامعه دانشگاهی درخصوص راه اندازی کسب و کار در دانشگاه، آموزش لازم را نمی بیند. یکی از برنامه های این اداره کل، آموزش راه اندازی کسب و کار در حوزه فناوری دانش بنیان است تا منجر به ثروت آفرینی شود. همچنین تدوین برنامه های لازم برای برخی ابزارهای تجاری سازی مانند دیجیتال مارکتینگ که امر تجاری سازی را تسهیل می کند، از دیگر اولویت هاست.

مهندس ضرغامی با تاکید بر لزوم توجه به حوزه کشاورزی در دانشگاه، تصریح کرد: در اداره کل سیاست گذاری و نظارت راهبردی، به دنبال این هستیم که از دانش کشاورزی در دانشگاه استفاده کرده و برنامه ای برای دانشگاه تدوین کنیم که مسیر حرکت دانشگاه در توسعه فناوری ها و ثروت آفرینی از آنها تسهیل شود.

مشاهده متن اصلی خبر در سایت ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا